Drupal Web Sitesi Geliştirme

Drupal Web Sitesi Geliştirme

  • Esnek altyapıya sahip bir web sitesine mi ihtiyacınız var?
  • Modern tasarımlı, güçlü performanslı bir site mi istiyorsunuz?

Bilgiye ulaşımın çok önemli bir bölümünün internet üzerinden sağlandığı günümüzde irili ufaklı her kurum, firma, oluşum kendi faaliyetlerini, ürünlerini internetten sunmak durumunda. İster çok büyük cirolu, binlerce çalışanı olan bir holding olun, isterse yeni kurulmuş bir firma; web siteniz kullanıcıya sizinle ilgili ilk izlenimi veriyor. Kullanıcı, kurumsal web sitenizde gezindikçe firmanızla veya ürünlerinizle ilgili olumlu veya olumsuz yargılara varıyor. Eğer siteniz kullanıcı deneyimi çalışmasından yoksunsa, mobil uyumlu değilse, kötü tasarımlı ve yavaş kalıyorsa, sitede kalma oranı düşüyor, sitenize giren kişi firmanıza karşı olumsuz bir yargıyla ayrılıyor ve yeni bir aramaya yönleniyor. Tersinde iyi bir kullanıcı deneyimi çalışmasıyla yapılandırılmış ve eşsiz bir tasarımla bütünleşmiş bir kurumsal web sitesi kullanıcıdan müşteri olmaya giden yolda önemli mesafeler katettiriyor. Drupal web sitesi geliştirme işte bu noktada, önemli bir alternatif olarak işte bu noktada devreye giriyor.

İçerik Yönetim Sistemlerinin Ferrari’si: Drupal

Gartner; bilgi teknolojileri, finans, İK, müşteri hizmetleri, iletişim, yasal ve uyum, pazarlama, satış ve tedarik zincirindeki lider kuruluşları inceleyen, onlara bilgi, tavsiye ve araçlar sağlayan dünyanın önde gelen araştırma ve danışmanlık firmalarından biridir. Gartner her yıl düzenli olarak Gartner web içerik yönetimi alanında rapor (Magic Quadrant for Digital Experience Platform - DXP) yayınlamaktadır.

Drupal’in amiral gemisi Acquia firması (Drupal’in kurucusu Dries Buythaert tarafından kurulmuştur) son altı yıl meşhur Adobe ve Sitecore ile birlikte kesintisiz olarak bu değerlendirmelerde ilk üçte yer almıştır. Acqua bu yıl itibariyle de yaptığı atakla dijital denetim platformu (Magic Quadrant for Digital Experience Platforms - DXPs) alanında liderliğe yükselmiştir (web içerik yönetimi raporu 2020 itibariyle dijital deneyim paltformu adını almıştır).

Her ne kadar dünyada en yaygın olarak kullanılan içerik yönetim sistemi / CMS, Wordpress olsa da (dünyadaki içerik yönetim sistemlerinin %38,5’i), Wordpress genel olarak basit ölçekli standart web altyapıları için kullanılmaktadır. Drupal ise basitten karmaşığa çok geniş ölçekli dijital deneyimler için geliştirilmektedir (çok yaygın bir söz vardır: Wordpress ile blog yaparsınız, Drupal ile Wordpress yaparsınız).

Yukarıda belirttiğimiz Gartner değerlendirmesi 250 bin dolar ve üzeri kurumsal çözümleri referans almaktadır. Wordpress bu yanıyla bu değerlendirmeye girememişten, Drupal’in lider olması kalitesini ispatlamaktadır.

Ön Plana Çıkan Birkaç Drupal Kurumsal Web Sitesi Örneği:

Farklı blog yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Drupal çok küçük ölçekli bir kurumsal web sitesinden çok büyük ölçekli web uygulamalarına, hemen her ölçekte projeler çıkarmaya yetenekli bir içerik yönetim sistemi. Bugün ABD'nin en büyük firmalarından General Electric, CVS Caremark, Johnson & Johnson, Pfizer, World Fuel Services Corporation ve çok daha fazlası kurumsal web sitelerinde Drupal alt yapısını kullanıyor. Drupal'ın görece daha geç yaygınlaştığı ülkemizde ise bir çoğunun geliştirmesine ekibimizin öncülük ettiği veya katkı koyduğu; Tübitak, Koç Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, TED Üniversitesi, Türksat, STGM, Çekül gibi bir çok önemli kuruluş kurumsal web sitelerinde Drupal'ı tercih ediyor.

Binbiriz Drupal Web Sitesi Geliştirme Hizmeti

"200'den fazla özellik ve geliştirmeyle, şimdi Drupal 8 ile geliştirme yapmanın zamanı" sloganıyla dünyanın en başarılı CMS'lerinden biri olarak, yeni versiyonuyla şimdi çok daha güçlü ve her türlü kurumsal ihtiyaçlarınızı çözmeye talip.

Drupal alanında 2014 yılından beri geliştirme yapan deneyimli ekibimizle, basitten karmaşığa içerik yönetim sistemi alanındaki tüm dijital ihtiyaçlarınızda sizlere esnek, ölçeklenebilir, güvenli, erişilebilir, modern tasarımlı özel çözümler sunmaya hazırız. Bizimle iletişime geçiniz.

Drupal Web Sitesi Geliştirme Teklifi Al!

Form

Drupal Web Sitesi Geliştirme Çözümlerimiz

Drupal Web Sitesi Geliştirme Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content

Drupal Nedir?

Drupal; web, intranet ve mobil platform uygulamaları geliştirmek için kullanılan bir açık kaynak deneyim yönetimi çatısıdır.

Yazının Devamı