ÇEKÜL Kurumsal Web Sitesi Yeniden Tasarım / Redesign

ÇEKÜL Kurumsal Web Sitesi Yeniden Tasarım / Redesign

ÇEKÜL (Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı) ülkemizin doğal, tarihsel ve kültürel mirasını korumak amacıyla 1990 yılında kurulan Türkiye’nin en önemli STK’larından birisi. ÇEKÜL, yurdun dört bir yanında koruma amaçlı kent planlarının hazırlanmasına, yeşil büyütmek için yapılan ağaçlandırma çalışmalarına, doğal ve kültürel alanda bilinçlendirme çalışmalarına öncülük öncülük etti. ÇEKÜL’ün ülkemizin önde gelen STK’larından biri olarak dijital alanlarda görünürlüğü de çok önemli ve bu sebeple problem yaşadığı web altyapısının yenilenmesi için Binbiriz ile anlaştı ve kurumsal web sitesi modern yüzüyle ziyaretçilere açıldı.

SEO Çözümleri, Mobil Uyumlu Modern Tasarım ile Birleşti

ÇEKÜL web portalı 2010’ların başında Drupal 7 tabanlı olarak geliştirilmiş olmasına rağmen; eski tedarikçinin geliştirme standartlarına uymaması, hazır modüller yerine kendi kod yazarak temiz kod yazmadan - geliştirme yapması ve sistemin bakımının yapılmaması gibi nedenlerden dolayı önemli problemlere sahipti. Editöryel veri girişinde problemler buluyor, yazılan içeriklerin arama motorlarında görünürlüğü düşük kalıyor, sunucu düzeyinde sorunlar yaşanıyordu. Ayrıca portalın görsel tasarımı da eskimişti ve mobil uyumluluk problemleri vardı.

Bu sorunları temel ve kullanıcı deneyimini esas alarak;

  • ÇEKÜL’ün kurumsal kimlik unsurlarına sadık kalarak modern bir görsel tasarım ürettik.
  • Bu tasarımı mevcut Drupal altyapısına, sistem mobil uyumlu olacak şekilde giydirdik.
  • Altyapıdaki kritik hataları mümkün olduğunca düzeltmeye çalıştık.
  • Arama motorlarında görünürlüğü arttıracak Teknik SEO iyileştirmeleri yaptık.
  • Sosyal medya ve Google Analytics entegrasyonları gerçekleştirdik.

Altyapının genel olarak korunduğu ve görselliğin değiştiği yeniden tasarımın engebeli yolunda, tüm bu çalışmaların sonucunda ÇEKÜL ekibinin ve cekul.org.tr okuyucularını memnuniyetini aldığımızı düşünüyoruz.

Sizin de Drupal veya Wordpress yeniden tasarım / redesign ihtiyacınız varsa, mobil uyumlu modern bir tasarım istiyorsanız, arama motorlarında daha iyi performans almak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

ÇEKÜL Kurumsal Web Sitesi Yeniden Tasarım / Redesign

Web Uygulaması Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content