Yazılım Güvenlik İyileştirme çözümleri

Yazılım Güvenlik İyileştirme

  • Sisteminizin güvenlik sorunu mu var?
  • Hacklenen yazılımınızla kritik verilerinizi mi kaybettiniz?
  • Verilerinizi korumak için tedbirlerinizi almadınız mı?
  • Güvenlik çözümleriniz güncel mi?
  • Yazılım güvenlik açıkları ile başınız dertte mi?

Yazılım güvenlik iyileştirme hizmetinin temel hedefi hacklenmeden sisteminizi güvenlikli hale getirmektir. Güvenlik sorunu olduğunda, sisteminiz hacklendiğinde değil, hacklenmeden önlem almalısınız.

Güvenli olmayan yazılım, her gün evinizin kapısı açık yatmaya benzer. Bugün bir hırsız girmese bile yarın mutlaka bir hırsız girecektir. Tıpkı evinize giren hırsızın vereceği zarar gibi, yazılımınıza yapılan saldırının da vereceği zarar öngörülemez. Hacklenen yazılımınızla çok kritik verilerinizi kaybedebilirsiniz. İşte yazılım güvenlik iyileştirme hizmetinin temel hedefi hacklenmeden sisteminizi güvenlikli hale getirmektir. Güvenlik iyileştirmeleri, sistemin tuttuğu verilerin niteliğine göre değişmektedir. Örneğin kredi kartı bilgilerinin çalınması sizin için önemli hukuksal riskler oluşturur. Gizli bilgi mahiyetinde üye bilgileriniz varsa ve bu bilgiler başkalarının eline geçerse bu kişiler mağdur olabilir. Sistem muhasebe kayıtları tutuyorsa ve bu bilgiler çalınırsa, firmanızın çok ciddi ticari zarara uğrayabilir, prestij kaybedebilir, borsada değeri düşebilir. Tüm bu sebeplerden dolayı güvenlik sorunu olduğunda, sisteminiz hacklendiğinde değil, hacklenmeden önlem almalısınız.

Yazılım Güvenlik Açıkları ile Başınız Dertte mi?

Sisteminizde olağan dışı durumlar oluyorsa ve/veya düzenli olarak yazılımınız güncellenmiyorsa tehlike altındasınız demektir. Sorunlu yazılımınızın durumunu tespit edebilmek için öncelikle “Yazılım Güvenlik Testi / Analizi / Raporu” hizmetimizi almalısınız. Ancak detaylı analiz sonucunda sisteminiz temiz ise veya yeni kurulmuş / temiz olduğunu bildiğiniz bir alt yapıya sahipseniz yazılım güvenlik iyileştirme hizmetini öneriyoruz. İstisnai durumlar dışında, kirli / hacklenmiş olma olasılığı olan yazılımlarda iyileştirme yapılmaz. Güvenlik iyileştirmelerinin yapılmasının da tek başına sistemi güvenli hale getirdiği düşünülmemelidir. yapılacak yazılım güvenlik iyileştirmeleri sonrasında sunucu güncellemeleri, yazılım güncellemeleri ve periyodik yedekleme işlerinin yapılması gerekliliktir (Bakınız: Yazılım Barındırma (Hosting), Güncelleme, Yedekleme Hizmeti). Güvenliğin süreklilik taşıması gerektiğini unutmayın.

Binbiriz Yazılım Güvenlik İyileştirme Hizmeti

Hacklenmiş bir altyapının temizlenmesinin maliyeti, standart güvenlik güncelleme maliyetinden kat kat fazla olabilmektedir. Hacklenmiş bir site kötü amaçlarla kullanılabilmektedir. Binbiriz olarak, geliştirme sürecinde “temiz kod” (bakımı kolay kod) ilkesiyle kaliteli yazılım geliştirirken, geliştirme sonrasında sunucuda yüksek güvenlikli bir barındırma, güncelleme ve yedekleme prosedürü uyguluyoruz. Yazılımızın sürekliliğinin sağlanması ve veri kaybının oluşmaması için güvenlik iyileştirmeleri yapıyoruz. Yazılım güvenliği çok önemlidir. Çok geç olmadan yazılım güvenlik iyileştirme çalışmalarınız için bizimle iletişime geçiniz.

Yazılım Güvenlik İyileştirme Teklifi Al!

Form
Teknoloji

Yazılım, Barındırma, Güncelleme, Yedekleme Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content