Pierpont Üniversitesi Web Portalı Geliştirme

Pierpont Üniversitesi Web Portalı Geliştirme

1974'te kurulan Pierpont Community and Technical College (Pierpont), West Virginia Community and Technical College Sistemini oluşturan 10 teknik okul arasında ikinci en büyüğüdür. Kolej, Kuzey Orta Batı Virginia'daki 13 ilçede (Barbour, Braxton, Calhoun, Doddridge, Gilmer, Harrison, Lewis, Marion, Monongalia, Preston, Randolph, Taylor ve Upshur), bölge genelinde 15'ten fazla yerde sunulan derslerle hizmet vermektedir. Genel merkezi Fairmont, West Virginia'da bulunmaktadır. Öğrenci/öğretim üyesi oranı 17:1'dir. Önemli bir eğitim kurumu olan Pierpont Üniversitesi ile web portalı geliştirmesini gerçekleştirdik.

Pierpont Web Portalı Drupal 7’den Drupal 8’e Göç Etti

2018 yılında partner olarak çalıştığımız ve Kanada’da faaliyet yürüten Nortstudio adına Pierpont Üniversitesi’nin web portalını yeniden inşa ettik (redesign). Drupal 7 tabanlı olan ve pierpont.edu adresinde bulunan web portalının Drupal 8’e geçirilmesi 500 saatten fazla bir geliştirme süresi aldı.

Daha modern bir arayüze sahip yeni portalda %100 mobil uyumluluk sağlanırken, sayfa yerleşimininde üstün esneklik ve modülerlik sağlayan Drupal Paragraph modülü kullanıldı. Aynı zamanda birkaç 3. parti yazılımla entegrasyon yapıldı.

Dünyanın en Önemli Üniversiteleri Web Altyapılarında Drupal Tercih Ediyor

Yüksek öğrenimde en çok kullanılan içerik yönetim sistemi (CMS), Drupal’dir. Dünyanı en önemli 10 üniversitesinin 71’i Drupal kullanırken, tüm .edu uzantılı sitelerin %26'sı Drupal'dir. Esneklik, ölçeklenebilirlik, yüksek çok dillilik (multilingual) kapasitesi, çoklu site (multisite) özellikleri ve özellikle mobil uygulama ve farklı cihazlar için çok kolay içerik servis edebilmesi (API-First) gibi avantajlar Drupal’in üniversiteler ve büyük kurumsal firmalar açısından tercih edilmesinin temel sebeplerindendir.

Binbiriz olarak Drupal alanında 10 yılı aşkın deneyimimizle ülkemizde Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi gibi saygın üniversitelere hizmet verdik. Web ve mobil uygulamalarında dünyanın en önemli üniversiteleri ile aynı teknik altyapıyı kullanmayı düşünen, Drupal ile yeni tanışan tüm üniversite ve eğitim kurumlarımızın bu alandaki dijital dönüşümine destek vermek istiyoruz. Uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Web Portalı Geliştirme Çözümlerimiz

Üniversite Yazılım Geliştirme Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content