Uzaktan Eğitim / E-Öğrenme / Öğrenme Yönetim Sistemleri

Uzaktan Eğitim / E-Öğrenme / Öğrenme Yönetim Sistemleri / LMS

  • Corona süreci geçse bile uzaktan eğitimin hayatımızdaki temel eğitim, öğretim metodlarından biri olacağını biliyor musunuz?
  • Uzaktan eğitim sisteminde, formal eğitime göre onlarca yeni dijital aracın olduğunu ve bu araçlarla öğrenmenin kolaylaştırılabildiğini, katılımın artırılabildiğini duydunuz mu?
  • Uzaktan eğitim sistemleri size neler sunulabilir?
  • Hangi uzaktan eğitim sistemi size daha uygun?
  • Eğitim süreçlerinizi dijitalleştirmek mi istiyorsunuz?

Uzaktan eğitim kısaca, çeşitli dijital teknolojiler kullanarak daha kullanışlı ve mesafeleri ortadan kaldıran bir eğitim metodudur denilebilir. İnternetin ilk dönemlerinde çok benimsenmese de, yıllar içinde milyonlarca insanın tercih ettiği bir metod haline gelmiştir. Kapsamlarında küçük farklılıklar olsa da uzaktan eğitim / e-öğrenme / öğrenme yönetim sistemleri eğitim ve öğretimin dijital dönüşümünün araçlarıdır. Bu sistemlerin örgün eğitimle karşılaştırıldıklarında çok sayıda avantajları ve bazı dezavantajları vardır (bakınız: Uzaktan Eğitim Platformlarının Avantajları ve Dezavantajları). Pandemi öncesinde uzaktan eğitim pazarı 2019’da 200 milyar dolar iken 2026’da 375 milyar dolar olması bekleniyordu. Pandeminin getirdiği zorunlu dijitalleşme ile pazarın katlanacağı, ilkokuldan üniversitelere, özel ders veren birey veya kurumlara eğitim öğretimin her alanına e-öğrenme sistemlerinin yayılacağı açık bir gerçektir.

Teknoloji Çağında Uzaktan Eğitimin Önemi

Sürekli gelişen ve uçsuz yönlere ilerleyen teknolojinin takibi için uzaktan eğitim / öğrenme büyük bir role sahiptir. Gerek güncel gelişmelerin takibi gerek spesifik bir konu hakkında öğrenme isteği olan herkes uzaktan öğrenme yöntemiyle bilgiye erişebilir. Uzaktan öğrenme çevrimiçi çalışılan bir yöntem olduğu için katılımcı elektronik yollarla söz hakkı alabilir ve hatta istediği soruyu anlık olarak dünyanın herhangi bir yerindeki eğitmene sorabilir. Bu şekilde bilgiye erişim büyük ölçüde artmış olacağı aşikardır.

Hayatın diğer alanlarındaki dijital dönüşüm süreçlerinde olduğu gibi eğitimin dijitalleşmesinde de işi kolaylaştıran, doküman yönetimi sağlıklı yapan, zaman ve mekan kısıtını ortadan kaldıran, daha kolay test yapan, sonuçları bilimsel olarak değerlendirebilen, farklı cihazlardan erişilebilen; kısaca verim artıran çeşitli e-öğrenme /e-learning araçları kullanılmaktadır.

Binbiriz Özel Uzaktan Eğitim / E-Öğrenme Sistemi Geliştirme Hizmeti

Uzaktan eğitim için geliştirilen bir çok paket çözüm bulunmaktadır. Her paket çözümde olduğu gibi e-learning alanındaki paket çözümler de genelde ihtiyacın maksimum %60 - %70’ini çözmektedir. Çoğu çözüm esnek değildir ve bunların diğer dijital araçlarla entegre edilmesi zordur. Bu sebeple kurumsal iş akışınıza dönük farklı fonksiyonlara sahip özel öğrenme yönetim sistemi geliştirilmesi gerekir. Binbiriz olarak yıllık lisans maliyeti olmayan açık kaynak teknolojiler kullanarak, esnek, güvenli, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir sistemler sunuyoruz. E-öğrenme alanındaki uzun vadeli dijital dönüşüm projeleriniz için bizimle iletişime geçiniz.

Uzaktan Eğitim / E-Öğrenme / Öğrenme Yönetim Sistemleri / LMS Teklifi Al!

Form
Teknoloji

Uzaktan Eğitim Sistemi Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content