Binbiriz, Yeni Modern Yüzüyle Yayında
Gamze Çalışkan / 29.12.2020

Dijital Dönüşüm Çözüm Ortağınız Binbiriz; Yeni Yüzü ile Yayında

Dijital dönüşüm çözüm ortağınız olarak, kullanıcılarımıza nitelikli bilgiyi daha iyi sunabilmek için web sitemizi yeniledik.

3 Kasım 2020’de yayına aldığımız web portalımız; modern tasarımlı, kullanıcı dostu, erişilebilir ve mobil uyumlu yeni arayüzüyle ve yepyeni içerikleriyle sizlerle.

Web portalımız ile çözümlerimizi, blog yazılarımızı, projelerimizi ve diğer tüm faaliyetlerimizi sunduğumuz içeriklerimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz.

W3techs araştırmasına göre 2020 yılı itibariyle dünya genelinde tüm web sitelerinin %61,6’sı içerik yönetim sistemi - CMS kullanıyor. Dijitalleşmenin ivmesiyle birlikte CMS kullanım oranın da ivmelenmesi öngörülüyor. İçerik yönetim sistemleri içerisinde ise açık kaynak kodlu altyapıların tercih edilmesi gün be gün artıyor (Wordpress %39,5, Joomla 2,2, Drupal 1,5).

Gerek lisans maliyetlerinin olmaması, gerek üstün güvenlik, performans ve esneklik özellikleri, gerekse topluluk üretiminin birer ürünü olması nedeniyle Binbiriz olarak açık kaynak kodlu CMS’ler ile geliştirme yapıyoruz. Yeni web uygulamamızda da dünyanın en nitelikli içerik yönetim sistemlerinden biri olan Drupal kulanmayı tercih ettik.

Drupal 8’in Esnek Altyapısı Yönetim Kolaylığı Sunuyor

Drupal 8, ilk geliştirme sonrasında çıkabilecek yeni ihtiyaçlar ve entegrasyonlar için büyük avantajlar sağlıyor. Drupal 8 kullandığımız yeni web uygulamamız;

  • Sayfa görünümlerinin belirli şablonlara göre değiştirebilmesi,
  • Metin alanlarının daha etkili kullanılabilmesi,
  • SEO açısından etkisi oldukça önemli olan; site içi veya dışında kullanılacak linklerin editörlerce rahatlıkla tanımlatabilmesi,
  • Görsel yerleştirmelerinin veya değişimlerinin kolay yapılabilmesi,
  • Aynı görselin farklı içeriklerde kullanılabilmesi, çoklu fotoğrafların esnek bir biçimde düzenlenebilmesi ve medya varlıklarının kolayca yönetilebilmesi,
  • Video ekleme ve yerleşimlerinin rahatlıkla düzenlenebilmesi

gibi birçok özelliği ve diğer editöryel işlemleri çok kolay bir şekilde yapabilmemize olanak tanıyor.

Dijital Dönüşüm ile Modern Görünüm, Mobil Uyumluluk ve Kullanıcı Dostu Arayüz

Daha nitelikli kullanıcı deneyimi elde etmek ve müşteri memnuniyetini sağlamak açısından, tasarımların modern bir arayüzle ve yenilikçi yöntemlerle sunulması önem arz ediyor. Yeni sitemizde, bunu temel alan geliştirme ve iyileştirmeler sayesinde; içeriklerimizin okunma oranları artarken, sayfadan çıkma oranı (bounce rate) düşüyor, arama motorları içeriklerimizi daha üst sıralara taşıyor, herkese eşit seviyede bilgi sunma şansımız artıyor (erişilebilirlik), sosyal medya paylaşımlarımız yükseliyor.

Mobil cihaz kullanımının her geçen gün daha da arttığı düşünülürse, mobil uyumluluğunu artırdığımız tasarımımızla artık hemen her mobil cihazdan kolaylıkla ulaşılabilen içeriklerimiz var.

Performans iyileştirmeleri ile artık daha da hızlı açılan yeni sistemimiz, kullanıcılarımızı bekletmiyor.

Tüm bu teknik özelliklerin dışında yeni sitemizi yayına hazırlarken içeriklerimizi de elden geçirdik. Standart kullanımın aksine görsel seçimlerinde daha soyut, esprili ve grafik ağırlıklı görsellerle içeriklerimizi de yeniledik.

Binbiriz’in yeni sitesinin oluşturulmasında emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımıza buradan bir kez daha teşekkür etmeyi borç biliriz.

Size daha da iyi içerik sunabilmemiz için, siz değerli müşterilerimizin, kullanıcımızın ve okurlarımızın değerli görüşlerini de bize iletmelerini çok isteriz. Her görüşünüz bizim için değerlidir.

Dijital dönüşüm bizi takip etmeye devam edin...

Binbiriz web sitesi mobil uyumluluk

Dijital Dönüşüm Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content