Teknik SEO Çözümleri

Teknik SEO

  • Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için nitelikli ve özgün içerik üretmenin yeterli olmadığını duydunuz mu?
  • İçerik yönetim sistemi kullanmıyorsanız veya içerik yönetim sisteminizi Google'a göre optimize etmemişseniz Google'da üst sıralarda çıkmanızın çok mümkün olmadığını biliyor musunuz?
  • Web altyapınız, içeriklerinizi arama motorlarının kolay anlayacağı şekilde sunuyor mu?

Teknik SEO, yazılımınızın arama motorlarına uyumlu olarak içerikleri sunabilmesidir. Bir sitenizin olması ve sitenizde çeşitli kaliteli içerikler bulunması bu içeriklerin aramalarda üst sıralarda çıkacağı anlamına gelmez. Kaliteli içerikleriniz gereklidir ancak yeterli değildir.

Otomobil örneğinden yola çıkarsak;

  • yazılımınızın arka yüz (backend) geliştirmesi otomobilin motorudur. Aracınızın zorlu koşullarda yolda kalmaması için veya sürat yapabilmeniz için motorunuzun güçlü olması gerekir.
  • yazılımınızın ön yüz (frontend) geliştirmesi otomobilin kaportasıdır. Çarpmalara karşı dayanıklı olması için, aracın albenisi için kaportanızın sağlam ve kusursuz olması gerekir.
  • içerik üretimi ise otomobilin benzinidir. Aracın gidebilmesi için benzin koymalısınız. Kurşunsuz benzin performansı arttırır.

İşte teknik SEO bir sistemi; güvenli, performansı yüksek, erişilebilir, mobil uyumlu, kullanıcı öncelikli, modern bir tasarıma sahip ve farklı arama motorlarına uygun olacak şekilde geliştirmek veya iyileştirmektir.

Yazılımınız İçeriklerinizi Google için Uygun Olarak Sunuyor mu, Yoksa Suya mı Yazıyorsunuz?

SEO, teknik SEO ve site içi SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kendisine SEO uzmanı diyen bir çok firma veya kişi aslında yalnızca pazarlama tarafının ağırlıkta olduğu site içi SEO ile uğraşmaktadır. Teknik SEO ise gerek zor olduğundan, gerekse fazla bilinmediğinden çoğunlukla göz ardı edilmektedir. Oysa ki nitelikli bir SEO hizmeti, teknik ve site içi SEO hizmetlerinin ikisini de içermelidir. Google ve diğer arama motorlarının içerikleri indekslemesine ve kolay servis etmesine uygun bir web sitesinin olmadığı koşulda kaliteli içerik üretmenin; kaliteli içerik üretiminin olmadığı koşulda ise SEO uyumlu bir altyapıya sahip olmanın pek bir anlamı yoktur.

Binbiriz Teknik SEO Hizmetleri

Binbiriz olarak nitelikli bir teknik SEO ihtiyacı için Drupal başta olmak üzere güçlü topluluklara sahip açık kaynak teknolojileri öneriyoruz. Bugüne kadarki deneyimlerimiz göstermektedir ki; topluluğu olmayan,

  • bir kaç kişi tarafından geliştirilen,
  • dolayısıyla binlerce teknik hatayı bünyesinde barındıran ve
  • CMS (içerik yönetim sistemi) olmayan
  • CMS olsa bile optimize edilmeyen

yazılımların SEO’da başarılı olması çok zordur. Özellikle Drupal içerik yönetim sistemi, daha kurulduğu anda çekirdeğinde otomatik olarak gelen ileri düzey SEO özellikleriyle ve sonrasında eklenen kaliteli SEO modülleriyle bu konuda en iddialı CMS olma özelliği taşımaktadır. SEO bilgimizle ve bu bilgiye göre Drupal üzerinde yapacağımız SEO geliştirmeleriyle, teknik SEO ihtiyacınızı karşılamakta iddialıyız.

Uzman ekibimizle iletişime geçiniz.

Teknik SEO Teklifi Al!

Form

SEO Hizmeti Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content