Tinkap SEO Uyumlu Wordpress Web Sitesi Görsel

Tinkap SEO Uyumlu Wordpress Web Sitesi

Tinkap Yüzey İşlemleri A.Ş. 1994’ten itibaren PVD ve makina imalat sektöründe Türkiye’de faaliyet gösteren ihracatçı bir firma. Tinkap, tüketiciye yönelik kaliteli sert seramik ince film kaplama (PVD) ürünleri sunarken aynı zamanda otomotiv, havacılık, kuyumculuk, medikal, ilaç üretim sektörleri için de Drag Finishing ve PDV kaplama makineleri üretmektedir.

Wordpress Web Sitesi ve Güvenlik

Tinkap, ekibimizle irtibata geçtiğinde WordPress 5.0.8 ve Php 5.6.40 sürüme sahip güncel olmayan bir Wordpress versiyonu kullanıyordu. Tinkap yetkilisi;

  • sistemde belli periyotlarda çökme yaşandığı,
  • bazı fonksiyonların çalışmadığı,
  • içerik girişlerinin yapılamadığı,
  • görsel problemler olduğu

gibi sorunları tarafımıza iletti. Ekibimizin yaptığı inceleme sonucunda yazılımın büyük ihtimalle hacklenmiş olduğu kanaatine vardık.

Bu gibi durumlarda;

  • ya uygulamanın Hack / Sistem Temizleme işlemlerine tabi tutulması ve ardından eski sürümün yeni sürüme yükseltilmesi
  • ya da yeni bir sistemin sıfırdan kurularak eski içeriklerin taşınması

seçeneklerinden birinin tercih edilebileceğini ilettik.

Eski uygulamada üyelik gibi bilgilerin yer almaması, sistem temizleme hizmetinin daha uzun zaman alması ve maliyetinin görece daha yüksek olması, tasarımın eskiliği gibi nedenlerle yeni bir Wordpress tema üzerinden ilerlemeye Tinkap ile birlikte karar verdik.

SEO Uyumlu Site Geliştirme ve Wordpress

Tinkap’ın yeni site için taleplerinin başında - hizmetlerinin/ürünlerinin dijital pazarlamasını yapmak isteyen birçok üretici kurumsal şirkette olduğu gibi - ürünlerinin Google’da üst sıralarda çıkması vardı. Bu temel telepten hareketle dünyada SEO uyumluluk açısından ilk akla gelen açık kaynak içerik yönetim sistemlerinden Drupal ve Wordpress’i çözüm olarak sunduk. Tinkap’ın Wordpress tercihinin ardından geliştirme sürecine geçtik.

Makina imalat sektörüne ve firmanın diğer ihtiyaçlarına yönelik bir hazır temaya birlikte karar verildi. Temada bulunmayan özellikler geliştirildi ve gerekli modifikasyonlar yapıldı. Eski sitedeki içerikler güvenlik koşulları gözetirek yeni sisteme taşındı. Gerekli Wordpress SEO pluginleri kurularak ayarlamaları yapıldı. Bir ay içerisinde sistem canlıya alınabilir duruma getirildi. En son olarak, Tinkap ekibine içerik girişi ile ilgili gerekli eğitim verildi ve dokümantasyon sunuldu.

Kurumsal Mail için Yandex Mail Kurulu ve Yönetimi

Tinkap’ın kurumsal mail sunucusu ile ilgili de önemli problemleri bulunuyordu. Maliyet ve kolaylık açısından Yandex Mail’in ücretsiz olarak sunduğu (*) Yandex 360 mail hizmeti önerdik. Onay sonrasında teknik destek vererek kurumsal mailleri sorunsız olarak taşıdık.

Nitelikli ve Güvenli Wordpress Geliştirme ve Bakım Hizmeti

Bilindiği gibi Wordpress dünyada en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemi (CMS) (**). Bununla birlikte yine dünyada en çok saldırıya uğrayan ve hacklenen siteler de Wordpress. Bunun birçok farklı sebebi olmakla birlikte en temel sebeplerinin başında altyapının güncel tutulmaması yer alıyor.

Genellikle çok farklı görsel çözümler sunan hazır tema seçenekleri, hızlı kurulum ve az maliyet gibi avantajlarına rağmen, gerekli bakım ve güncellemelerin yapılmaması Wordpress’i riskli hale getirebiliyor. Binbiriz olarak global kabul gören iş akışı, CI/CD ve versiyon kontrolü süreçlerimizle kaliteli Wordpress uygulama geliştirme hizmeti sunarken, gerekli periyodik bakım ve güncelleme hizmeti de sunuyor ve sisteminizi güvenli tutuyoruz. Kurumunuzun dijital dönüşüm ihtiyaçları için uzman ekibimizle iletişime geçebilir, kullanıcı deneyimini temel alan kaliteli hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

(*) Hizmetin verildiği tarihte Yandex Mail ücretsiz sunduğu hizmeti, Nisan 2023’te sonlandırdı ve ücretli plana geçti.

(**) W3Tech Haziran 2023 verilerine göre Wordpress siteler tüm dünyadaki sitelerin %43,2’sini oluşturuyor.

Tinkap Web Sitesi

SEO Danışmanlığı Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content