Wordpress Barındırma, Güncelleme, Yedekleme Çözümleri

Wordpress Barındırma / Hosting, Güncelleme, Yedekleme

 • 2019 yılında saldırıya uğramış tüm içerik yönetim sistemlerinin %94’ünün Wordpress altyapısınıa sahip olduğunu biliyor musunuz? 
 • Wordpress sisteminizin ve sunucunuzun düzenli olarak güvenlik güncellemeleri yapılıyor mu?
 • Verilerinizi kaybetme olasılığına karşı önleminiz var mı?
 • Güvenlik güncelleme ve yedekleme olmadan, yalnızca barındırma hizmeti almanızın yazılımınızın güvenliği sağlamadığını ve her an hacklenebileceğinizi biliyor musunuz?

Wordpress dünyada kullanılan en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemidir (Tüm web sitelerinin %37,1’i, içerik yönetim sistemi pazatırını %62’si). Wordpress ile genel olarak kurumsal web siteleri, blog siteleri veya haber portalları yapılmaktadır. Wordpress barındırma / hosting, güncelleme, yedekleme hizmetinin amacı yazılımın sürekliliğinin ve güvenliğinin sağlanmasıdır.

Yazılımınız Güvende Olduğundan Emin misiniz?

Wordpress dünyada en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemi olsa da aynı zamanda en çok hacklenen alt yapıdır. Securi verilerine göre 2018 yılında saldırıya uğramış tüm içerik yönetim sistemlerinin %90’ı Wordpress sistemlerdir. Bu oran 2019 yılında %94’e çıkmıştır. Aynı araştırmaya göre saldırıya açık / hacklenebilir altyapıların %44’ünde birden fazla güvenlik açığı bulunmaktadır. %10'unda ise en az 4 adet saldırıya açık bileşen vardır. Hacklenme, yalnızca sistem çekirdeği ile ilgili olmayıp güncel olmayan pluginler ve temalar da ciddi güvenlik riskleri barındırmaktadır. Buna göre en yaygın Wordpress pluginleri ve temaları en fazla saldırıya açık bileşenlerdir (Contact Form 7 (%37,73), Yoast SEO (%15.83), WP Mail SMTP by WPForms (%6), SnapCreek (%5,99), Slider Revolution (%5,68), Freemius Library (4,92)).

Genel algı yazılımın barındırma işinin yapılmasının yeterli olduğu üzerinedir. Halbuki barındırma yalnızca bir yazılımın uzaktaki bir bilgisayara konulmasıdır. Uzaktaki bilgisayara konulan yazılımın güncellemesi ise çoğunlukla göz ardı edilmekte ve yazılımlar ciddi güvenlik riskleriyle karşılaşmaktadır. Wordpress en çok hacklenen ve güvenlik riski taşıyan içerik yönetim sistemlerin başında geldiğine göre, veri güvenliğiniz ve yazılımınızın sürekliliği için Wordpress barındırma / hosting, güncelleme, yedekleme hizmeti alınması gereklidir.

Binbiriz Wordpress Barındırma / Hosting, Güncelleme, Yedekleme Hizmeti

Wordpress altyapılı yazılımlarınız için Binbiriz olarak “Paylaşımlı 1” ve “Çalışırlık Durumu Denetimi” planını öneriyoruz. Bu hizmet detayları aşağıdaki tabloda bulunmaktadır.

Binbiriz Wordpress Barındırma / Hosting, Güncelleme, Yedekleme Hizmeti Tablosu

Diğer barındırma (hosting), güncelleme, yedekleme hizmetlerinde sunduğumuz detaylar Wordpress barındırma (hosting), güncelleme, yedekleme hizmeti içinde geçerlidir ve aşağıdaki gibidir:

 • Sunucularımızda hiç bir biçimde e-posta barındırılmamaktadır.
 • E-posta hizmetlerinin kurulumu ve yönetimi için hizmet bedeli alınacaktır. (Kullanılacak hizmet Yandex.Connect'in ücretsiz planıdır.)
 • Tedarikçiler, sunucu yedekleme hizmetini genellikle haftada bir yedek alarak ve geriye doğru 4 haftalık yedek barındıracak şekilde vermektedir.
 • UptimeRobot, 5 dakikada bir sitenizin çalışıp çalışmadığını kontrol ederek bildirimde bulunur. (Kullanılacak hizmet UptimeRobot'un ücretsiz planıdır.)
 • CDN / DNS için kullanılacak hizmet Cloudflare'ın ücretsiz planıdır.
 • Yukarıdaki tabloda yer alan tedarikçiler dışındaki tedarikçi talepleri veya yukarıda bahsedilen tedarikçilerin standart ya da ücretsiz planları dışındaki hizmet talepleri ayrıca fiyatlandırılır.
 • Ücretsiz planlar dışındaki satın almaları Binbiriz yaparsa, tedarikçi fiyatlarının üzerine %50 fazlasını yansıtarak faturalandırır.
 • Yukarıdaki tabloda VPS olarak belirtilmiş barındırma türlerinde baz alınan sunucunun özellikleri maksimum 4GB RAM, 2 vCPU ve 1TB bant genişliğidir. Bundan daha yüksek teknik özellikleri olan sunucu kullanılması gerektiğinde ayrıca fiyatlandırma yapılır.

Binbiriz olarak, Wordpress barındırma / hosting, güncelleme, yedekleme hizmeti ile sisteminizin altyapısına en uygun ve güvenli çözümleri sunuyoruz.

Binbiriz uzman ekibimizle iletişime geçerek, yazılımınız için barındırma, güncelleme, yedekleme hizmeti planlaması yapabilirsiniz.

Wordpress Barındırma / Hosting, Güncelleme, Yedekleme Teklifi Al!

Form

Yazılım Barındırma, Güncelleme, Yedekleme Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content

WordPress Nedir?

Wordpress; özellikle kullanım kolaylığı ve hazır tema çeşitliliği nedeniyle web tasarımında yaygın olarak kullanılan açık kaynak içerik yönetim sistemidir.

Yazının Devamı