İTÜ-DER Drupal 8 Tabanlı Web Sitesi ve Üye Forumu

İTÜ-DER Drupal 8 Tabanlı Web Sitesi ve Üye Forumu

İTÜ-DER 7. Olağan Genel Kurulu'na yeni web sitesi ile girdi. Çok uzun süredir Wordpress tabanlı sitelerinde site görsellerinin yazdırılması, mobil uyumluluk, görsel tasarım ve üyeye özel bölümleriyle ilgili ciddi sorunlar yaşayan İTÜ-DER, Drupal 8'i tercih ederek sorunlarını çözdü.

Drupal 8 ile Yüksek Performans

Geliştirilen site artık modern bir görsel tasarıma ve ayrıca yüksek bir performansa sahip. Temel düzey bir SEO geliştirmesi de yapılan sitede, siteden çıkma oranının (bounce rate) azaltılması ve kullanıcı kolaylığı hedeflendi.

Yeni İTÜ-DER sitesi kurumsal web sitesi olmasının yanında üye bilgilerinin tutulduğu, üyelere toplu e-posta gönderilebilen, toplantı tutanakları gibi yalnızca dernek üyelerinin görüntülemesine açık içerikler barındıran, dernek üyelerinin belirledikleri konular hakkında yorum yapabildiği, görüşlerini sunabildiği bir forum da içeren bir altyapıya sahip.

Drupal 8 tabanlı sistem için şu anda tam olarak bir üye yönetim sistemi tanımı yapılamasa da yazılım, sonrasında üyelerin dernek çalışmalarıyla ilgili tüm dijital ihtiyaçlarının giderilebileceği ve yönetiminin yapılabileceği bir altyapı dönüştürülebilecek bir esnekliğe sahip.

İTÜ-DER Drupal 8 Tabanlı Web Sitesi ve Üye Forumu

Drupal Geliştirme Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content