Başvuru Takip Sistemi / Kayıt Yönetim Sistemi

Başvuru Takip Sistemi / Kayıt Yönetim Sistemi

  • Hala doküman yönetiminde Word ve Excel, haberleşme ve yönetim süreçlerinde WhatsApp ve e-posta, başvuru ve kayıt yönetiminde de Excel mi kullanıyorsunuz?
  • Kayıtlarınızı daha güvenilir şekilde saklamak ve yönetmek istemez misiniz?
  • Verilerinizi kolay girebileceğiniz, hatasız ve farklı tipte raporlar alabileceğiniz, verileriniz arasında kolayca arama yapabileceğiniz bir başvuru başvuru takip sistemi ihtiyacınız mı var?

Başvuru Takip Sistemi veya Kayıt Yönetim Sistemi; sık başvuru alımı yapan kurumların bu başvuruları dijital ve güvenli bir ortamda kayıt altına almasına, bu kayıtları kendi iş akışlarına göre yönetebilmesine, kaydın devamındaki işlerin takip edilebilmesine, başvuru işlemlerinin raporlanabilmesine, detaylı olarak analiz edebilmesine yarayan dijital araçlardır.

Günümüzde kamu kurumları online ve masa başı işlemlerinde, üniversiteler öğrenci kayıt ve ders başvurularında, STK’lar üyelik ve destek işlemlerinde, şirketler işe alım süreçlerinde başvuru takip sistemi kullanmaktadır.

Başvurularınızı ve Kayıtlarınızı Hala Excel’de mi Tutuyorsunuz?

Global verilere göre dünya nüfusu son bir yılda %1,1 artarken; mobil telefon kullanımı %2,4, internet kullanımı %8,2, aktif sosyal medya kullanımı %10,5 artmıştır.

İnsanların internet kullanımı artsa ve dijital amaçlarla ilişki biçimleri gün be gün değişse de, kurumların dijital dönüşümü bu hıza yetişememektedir. Özellikle Covid salgını sonrası dijital dönüşüm talebi çok yoğunlaşmış ancak kurumlar bu talebe aynı hızda cevap verememiştir.

Birçok kurum dijital dönüşümün zorunluluğunu kavrasa da, doküman yönetimini de Word ve Excel’i, haberleşme ve yönetim süreçlerinde WhatsApp ve e-posta gibi araçları kullanmaktadır.

Başvuru ve kayıt yönetiminde de Excel maalesef ki hala ana araçtır. Bundan kaynaklı versiyon problemleri, veri girişlerinin hatalı yapılması, kayıtların yanlışlıkla silinmesi, verilerin standardize edilmemesi pek çok problem yaşanmaktadır. Bunların sonucunda elde edilen raporlar da hatalı olabilmekte, tüm süreçte önemli zaman ve para para kaybı yaşanabilmektedir.

Başvuru Takip Sistemi / Kayıt Yönetim Sistemi Önemi

Kullanılan sistem sayesinde kağıt işleri ortadan kalkmış olur ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde kayıt alma, mevcut kayıtları görüntüleme ve raporlama işleri kolaylaşır.

Başvuruda istenen bilgiler ve geçmişe yönelik başvurulara ait veriler kolayca sisteme adapte edilebilir değiştirilebilir. Günlük, haftalık, aylık veya yıllık raporlar oluşturulabilir, bu raporların excel formatında çıktıları alınabilir. Veriler arası aramalar kolaylıkla yapılabilir, bu aramalarda süzülen bilgileri içeren listeler excel formatlı çıktı olarak alınabilir.

Başvuru Takip ve Yönetim Sistemi hızlı bir şekilde başvuruların alınmasında, bu başvuruların detaylı aramalarının yapılmasında, raporlama ve analiz işlemlerinde ve kayıtların arşivlenmesinde zaman kazanmanıza yardımcı olur.

Binbiriz Başvuru Takip Sistemi Geliştirme Hizmeti

Binbiriz olarak başvuru takip sistemi veya kayıt yönetim sistemi ihtiyaçlarınızda kurumunuzun iş akışlarına yönelik özel dijital çözümler sunuyoruz. İş akışlarınızı yerinde inceleyerek kullanıcı deneyimi (UX) çalışmaları doğrultusunda ekranlarınızı tasarlıyor, veri modelinizi esnek bir şekilde kurguluyor, binlerce veriyi çok hızlı yönetebilecek yapılandırmalar kuruyor ve nihayetinde size büyük bir verim artışı sağlıyoruz.

Bu konuda ve diğer dijital ihtiyaçlarınız konusunda fikir edinmek ve teklif almak için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Takip Sistemi / Kayıt Yönetim Sistemi Teklifi Al!

Form

Başvuru Takip Sistemi Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content