Burs Takip Sistemi

Burs Takip Sistemi

  • Kimin ne zaman hangi miktar burs verdiğini, kimin burs alma koşullarını sağladığını, öğrencinin mezun olup olmadığını, burs alanların etkinliklere katılımlarını yönetemiyor musunuz?
  • Gönüllü, üye, bağışçı takip programlarınızın birbirleriyle entegre edildiğinde tüm sürecin yönetimini kolaylaştırabileceğinizi biliyor musunuz?
  • Piyasadaki hazır paket burs takip sistemleri ihtiyaçlarınıza cevap veremiyor mu?

Burs takip sistemi, burs veren dernek, vakıf ve kuruluşların burs toplama ve burs dağıtımı süreçlerini, burs bağışı kampanyalarını dijitalleştiren web veya mobil tabanlı yazılımdır. Burs destekleri birçok STK’nın çalışmalarının merkezinde yer almaktadır. Verilen burs adedi arttıkça burs takip sistemi ihtiyacı daha yakıcı olmaktadır.

Piyasada bazı sorunları çözdüğünü iddia eden hazır paket yazılımlar olsa da, bu yazılımlar kurumun kendi çalışmasına özgü diğer dijital ihtiyaçları karşılayamamaktadır.

Burs Yönetiminde Problem mi Yaşıyorsunuz?

Birçok STK burs verme süreçlerinde çoğunlukla bu iş için özelleşmiş yazılım kullanmamakta ve bu sebeple bu kurumların burs yönetim süreçleri yıllar geçtikçe içinden çıkılamaz hale gelmektedir. Kimin ne zaman hangi miktar burs verdiği, kimin burs alma koşullarını sağladığı, burs ile ilgili gerekli dosyaların yönetimi, öğrencinin mezun olup olmadığı, burs alanların etkinliklere katılım oranları yönetilememekte, yönetilse bile ciddi bir iş gücüne mal olmaktadır.

Uzun süreli çalışmalarda burs alan öğrenciler bursiyer de olabilecekken, bu konuya ilişkin veritabanı eksikliği burs verme oranını da düşürmektedir. Burs yönetim programının farklı sistemlerle, örneğin üye takip programı ile veya bağışçı / gönüllü yönetim sistemi ile entegre edilmemesi de üye, bağışçı, gönüllü ve bursiyer ortak çalışmalarının organizasyonunda problemlere yol açabilmektedir. Bu alandaki dijitalleşme problemi, toplu SMS ve e-posta kullanarak bursiyerler ile iletişimi de zorlaştırabilmektedir.

Her burs döneminde bursiyerlerden e-posta yoluyla evrak toplamaya çalışmak, eksik evraklar için yazışmak, dekontaları tasnif etmek, burs yatıranların ödemelerini toplamak, onlara teşekkür iletisi göndermek vb tüm işler kurum personelleri için önemli bir zaman kaybına, kurum için de ciddi maliyetlere sebep olmaktadır. Tüm bu işleri ve daha fazlasını çok hızlı bir şekilde ve hatasız çözülebilmesi mümkündür.

Binbiriz Burs Takip Sistemi Geliştirme Hizmeti

Kurumunuzun tüm burs yönetim süreçleri kurumuza özel iş akışlarıyla dijitalleştirilebilir. Binbiriz olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel burs takip sistemi geliştirirken, yazılımınızı diğer sistemlerinizle entegre ediyor ve size verim kazandırıyoruz. Geliştirdiğimiz yazılımlarımızda, burs toplama ve burs dağıtımı verilerinizin güvenliğini ön planda tutuyor, sistemi gelecekteki ihtiyaçlarınıza göre genişletilebilecek esneklikte kurguluyoruz.

Burs yönetiminde zorlanıyorsanız uzman ekibimizle mutlaka iletişime geçin.

Burs Takip Sistemi Çözümlerimiz

İlgili Yazılar

Reference content