Drupal 8

Drupal 8, 3000’den fazla geliştirici, 1228 şirket ve aslında bir büyük topluluk tarafından geliştirildi. Drupal kullanarak sistem geliştiren geliştiriciler açısından kullanımı hızlandırılmış, bu sayfaları yönetecek olan editör rolleri için de kolaylaştırılmıştır. Görünümleri, listeleri, blokları, yönetici araçlarını ve başka bir çok parçayı kişiselleştirmek bu sürümle çok daha kolaylaştı. Hiçbir kod yazmadan ön-yüzdeki görünümün kontrolünün sağlanabilirliği, alan çeşitlerinin fazlalığıyla içerik yapısının oluşturulması ve arama motoruna uygun yapısıyla kullanıcı tecrübesini bir üst seviyeye taşıdı. 

Neden Drupal 8 ?

  • Drupal söz konusu olduğunda yenilik her zaman öne çıkar, çünkü Drupal her zaman kullanıcıya mükemmel deneyimler sunan bir platform olmayı başarmıştır.
  • Editörler için sadelik öne çıkıyor. Drupal 8 herhangi bir kodlama deneyimi olmayan kullanıcılar için, içerik oluşturmayı ve düzenlemeyi çok kolaylaştırıyor.
  • Ölçeklenebilir ve özelleştirilebilir olması zaten Drupal'ın ana özelliklerinden biriydi. Drupal 8, özelleştirilebilir modülleri ile, artan hedeflerinize göre ölçeklendiğinden, birçok organizasyon tarafından rahatça kullanılabilir.
  • Drupal topluluğu sayesinde güvenlik sıkıntı olmaktan çıkıyor ve uygulama ve web sitesi geliştiricileri için Drupal 8 ile güvenli bir ortam oluşuyor. 

 

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Seminer: Headless Drupal 8’e Giriş

Seminer Kaydı: Ayrıştırılmış (Headless / Decoupled) Drupal 8’e Giriş

Özgür Yazılım ve Linux Günleri 2019 etkinliklerinde Ayrıştırılmış (Headless / Decoupled) Drupal 8’e Giriş seminerimizi verdik.
Drupal 8

Drupal 8 ’in İşletmeler İçin 10 Önemli Faydası

Drupal 8, mevcut çekirdek özellikleri ve açık kaynak yapısına ek olarak, dijital işletmenizi öne çıkaracak birçok yeni özellik getiriyor.
Drupal 8 Üzerine Söyleşi - Orkut Murat Yılmaz

Drupal 8 Üzerine Söyleşi - Orkut Murat Yılmaz

Drupal Topluluğu, Drupal 8 ve intranet sistemleri üzerine Orkut Murat Yılmaz ile geçtiğimiz günlerde yaptığımız röportaj yazımız.
Drupal Türkiye Topluluğu Kaynaşma Toplantısı

Drupal Türkiye Topluluğu Kaynaşma Toplantısı Yapıldı

3 Aralık 2016 Cumartesi günü Drupal Türkiye'den bazılarımız bir araya geldik ve topluluğumuzu canlandırma üzerine sohbet ettik.
M. Tolga Özses röportaj

Drupal Türkiye Topluluğu Üzerine Söyleşi - Tolga Özses

M. Tolga Özses ile çalıştığı Sabancı Üniversitesi'nin neden Drupal'ı tercih ettiği ve Drupal Türkiye'nin durumu ile ilgili sohbet ettik.
NASDAQ Tercihini Drupal 8'den Yana Kullandı

NASDAQ Tercihini Drupal 8'den Yana Kullandı

Dünyanın en büyük şirketlerinden 3.000'inin yatırımcı ilişkileri web siteleri için kullandığı Nasdaq Corporate Solutions, Drupal 8'i tercih etti.
Herkes için Drupal

Hepimiz için bir kılavuz: Drupal

Bu yazıda anlaşılması zor kavramlardan uzak durulacak; Drupal'in ne olduğu, geçmişi, avantajları ve dezavantajlarının karşılaştırılması yapılacak.
Drupal İddialı Dijital Deneyimler İçindir

Drupal İddialı Dijital Deneyimler İçindir

Drupal'ı yalnızca büyük organizasyonlar kullanmıyor. Bireylerin, kobilerin, üniversitelerin, STK'ların projelerinde de Drupal muazzam bir çözüm.
İyi ki doğdun Drupal

Drupal: 15 Yaşında ve Hala Moment Kazanıyor

Drupal'ın yaratıcısı Dries Buytaert 'ın, Drupal'ın 16. doğum günü sebebiyle yazdığı yazısını Türkçeleştirdik. 21 yaşında küçük bir kod parçasıyla başlayan serüven bugün milyonların kullandığı dev bir yazılım olurken, Drupal'ın üzerine yükseldiği açık kaynak ve özgür yazılım felsefesiyle kod…
Drupal Türkiye Topluluğu, Drupal 8 Çıkış Partisi'nde

Drupal 8'in Çıkışı Coşkuyla Karşılandı

19 Kasım 2015'te Drupal 8.0.0'ın yayınlanması, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de coşkuyla karşılandı.