Drupal 8 ’in İşletmeler İçin 10 Önemli Faydası

Gönderi tarihi:

07 Temmuz 2017

Yazar:

Özgün Baştaş
Drupal 8

Çevremizde teknik elemanlar için Drupal 8 ’in faydalarıyla ilgili bolca bilgi bulunuyor fakat Drupal’ın son versiyonunun işletmelere sağlayacağı faydalarla ilgili çok daha az materyal bulunuyor. Drupal çekirdek fonksiyonları ve açık kaynak yapısına ek olarak dijital işletmenizi günümüz müşterileri için cesurca öne çıkaracak güncellemeler sunuyor.

Forrester’ın dijital işletmenin geleceğine dair yol haritası ile ilgili bir öngörüsü var. Forrester şirketinizin dijital bir geleceğe ilerlemesi noktasında dikkate alınması gereken dört pazar zorunluluğu tarif ediyor.Bunlar:

Büyük Verileri İşletme Anlayışına Çevirmek -Veriler önemlidir ama veriyi değerli kılan şey onu işletmenizi ileri götürecek bir yol bulmak amaçlı yorumlamaktır.

Drupal kuruluşlara daha iyi bir veri güdümlü bir web, mobil ve sosyal deneyimler için kuvvetli bir dayanak sağlıyor.

Zihnin Mobile Kaymasını Benimsemek. Başta müşteri bağlılığı konusu olmak üzere, doğru zamanda doğru içerik bilgisinin, mobil deneyimler için ulaşılabilirliğini sağlamak ve mobile yönelik bir fikir sahibi olmak hayati önem taşıyor.

Drupal 8 mobil uygulamalar, farklı ekran boylarına göre esnek deneyimler sağlayabilmesi ve başlangıcı mobil olan girişimlere destek olacak şekilde tasarlanmıştır.

Müşteri Deneyimini Değiştirmek. Özde değişim, sizin özel deneyiminizin müşteri tarafından en verimli şekilde istenilen yer ve zamanda nasıl isteniyorsa kullanılması için gerçekleştirilen bir adaptasyon sürecidir.

Drupal 8 etkili bir müşteri deneyimi için, hızlı, etkili ve verimli şekilde değişimler yapabilmeye yardımcı olur.

Dijital İşletmenizi İvmelendirmek. Kimsenin tahmin edemeyeceği hızda değişen bir dünyada siz ne kadar hızlı hareket edebilirsiniz? Yeni geliştirilen sitelerin, servislerin, uygulamaların ve tekliflerin çokluğu şaşırtıcı seviyede. Bu noktada tüketicilerin ihtiyaç ve taleplerinin ilerisinde olabilme yeteneği zaruridir.

Zeminde bu fikir olacak şekilde şunu değerlendirin: Drupal 8 yenilik için bir lokomotiftir ve sadece site ya da sayfa yaratmak için değişmeyen bir araç değildir. Drupal dijitalin pazarlamadan çok daha fazlası olduğunun farkındadır; dijital sizin işinizdir. Dijital işletme yolunuzda ivmelenme fikri D8’in yeteneklerinin merkezindedir.

Dijital deneyimlerin zemini olarak, Drupal tarihsel açıdan kuvvetli bir tercihti fakat Drupal 8 tanıtımı ile işletmelerin, yeni nesil dijital strateji geliştirmelerinde ileriyi düşünmeleri mümkün kılınmış oldu. Drupal’ın bu kavramını destekleyecek birkaç temel ilkesi mevcuttur.

  • Günümüzün aşırı rekabetçi dünyasında yenilikçilik fikri, endüstrinin gelecek neslinde lider olunmasında başarılı veya başarısız olma kriteridir. Hoşunuza gitse de gitmese de pazarda yeni bir aday, yeni rekabetçi modeller ve müşterilerden gelen daha iyi, hızlı, yardımcı ve daha kişiye özgü talepler ile her gün yeni bir meydan okumayla karşılaşacaksınız. Eğer siz bunları karşılayamazsanız, başka biri yapacaktır. Yenilikçilik harika deneyimler sunabilmek adına gerçekten Drupal platformunun merkezindedir. Yenilikle beraber hız da yeni fırsatlar ve olasılıklar üretmede yardımcı bir roldedir. Müşterilerimizle oturup ne yönde ilerlediklerini ve ne başarmak istediklerini konuştuğumuz zaman, onlar Drupal ile geçmiş parametrelere bağımlı ve geleneksel yazılım çözümleriyle sınırlanmış olmadıklarını keşfettiler.
  • Drupal’ın açık kaynaklı doğası dijital deneyimlerde yeni bir çağa kapı açıyor. Şirketler yaptıkları şeylerde hızlanabildiği zaman, yeni fikirleri pazara sürmede gecikmenin yükünden kurtulmuş oluyor. Drupal ile spesifik bir satış yolu izleme zorunda değilsiniz. Açık kaynak size genişleme, değiştirme ve ne isterseniz ve ne zaman isterseniz üretmeniz şansını tanıyor.
  • Drupal size kuruluşunuzun dönüşüm yolculuğunda fayda sağlama şansı sunuyor. Drupal sizin tutkularınızın ve odağınızın genişlemesine göre ölçeklenebiliyor. Drupal dünya çapında küçükten büyüğe birçok kuruluş tarafından kullanılıyor ve işletmenin yenilikçiliği, gelişimi ve kendini ileri taşıma arzularına göre ölçekleniyor. Her gün tek bir nokta-com, mobil deneyim sunan ve Acquia üzerinden binlerce web sitesi yürüten kuruluşları görüyoruz. Drupal sizinle birlikte ölçeklenebilir.
  • Drupal’ın tipik alternatifi olan ticari-tabanlı sistemler, anlaşma imzalandıktan sonra sıklıkla sizi bir şeyleri yapmak konusunda kısıtlayıcı bir yol haritası sunuyor. Bu durumlarda özgürlük sınırlarla geliyor. Drupal ile istediğiniz türde bir dijital deneyimi hiçbir kısıtlama veya parametreye bağlı olmadan üretebilirsiniz. Drupal sizi projelerinizde yeni fikirlere ve iş birliğine davet ediyor. Sizi bir sistem veya işlemle kısıtlamıyor ve sizi en çok ihtiyaç duyduğunuz işletme ihtiyaçlarına, en etkili olacak yöntemle yanıt bulmanıza teşvik ediyor.
  • Drupal topuluğu D8’in en saygı uyandıran ve önemli boyutlarından biridir. Drupal ve onun topluluğu tam 15 yıldır olgunlaşıyor. 3,000’den fazla kişi Drupal 8’e kodlama, test ve birçok şekilde katkıda bulundu. Aynı topluluk Drupal’da sadece kendi dijital deneyim projelerini üretmekle kalmayıp devamlı olarak Drupal platformunun desteği, güncellemesi ve hata gidermesi konusunda da çalışmalar yapıyor.

Kilit Drupal 8 Faydaları

Drupalın çekirdek platformunun dinç yapısına ek olarak, Drupal 8 daha kullanıcı dostu, elastik, bütünleşik bir platform için iyileştirmeler sunuyor. Drupal 8’de dijital profesyoneller, pazarlamacılar ve dijital stratejilerini ivmelendirmek isteyen diğerleri için yaptığı güncellemeler de var.

  1. Drupal 8’in karakteristik özelliğidir, hızlı, eğlenceli ve güzel. Yaratım deneyimi D8 ile öncesinden bile çok daha kolay ve hızlı. WYIWYG (ne görüyorsan onu anlarsın) editörü, satır üzerinde ve içerik üzerinde düzenleme yapmayı mümkün kılıyor. Bu site üzerinden içerik düzenlemek ve yönetmek isteyenler için büyük bir avantaj sağlıyor.
  2. Tümüyle elastik mimari ile D8 sınırlara bağlılığı kaldırıyor. Deneyim yaşatmak istediğiniz platformu web tarayıcısı, telefon, tablet veya herhangi bir yerden yapabilirsiniz. Veri ve içerikler günümüzde ve gelecekte akıcı olmalıdır.
  3. Esnek İçerik Dağıtımı D8’in bir başka anahtar prensibidir. Drupal’ı bir içerik yönetim platformu olarak düşünmek elinizi gerçekten güçlendirir. Drupal bir içerik üretmek ve dağıtmak ya da herhangi bir kanala servis sağlayıcı olarak bir cihazda hatta bir uygulamada kullanılabilir. Aynı durum başka kaynaklardaki içeriğin Drupal’a katılabilmesi için de geçerlidir. Yeni geliştirilen API ekonomisinde, Drupal bu ideali işletme için gerçekleştirmeyi mümkün kılan bir motor olacaktır.
  4. Tercüme ve yerelleştirme Drupal 8 ile çok daha kolay bir haldedir çünkü platform her dili hem yönetim hem de arayüz açısından destekleyici yapıdadır.
  5. Entegrasyon farklı yapıda ama bağlı dijital teknoloji, pazar ve benzeri ekosistemlerin büyümesiyle çok önem kazanmıştır. Drupal web içerik ve dijital deneyim yönetimi için harika bir kuruluştur çünkü Drupal sizin en iyi üretilmiş teknolojilerinizi ve mevcut pazarlama teknolojilerini entegre etmenizi sağlar. Drupal size istediğiniz teknolojiyi, ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilme özgürlüğü ve esnekliğini nihai şekilde sağlar.

Biz burada sadece Drupal 8’in yüzeyini görmüş olduk. Yeni ve geliştirilmiş özellikler platformun da olgunlaşmasıyla daha iyi hale gelecektir. Geliştirilmiş SEO kolaylığı, ulaşılabilirlik ve daha sağlam bir güvenlik platformun içinde inşa edilmiş durumda ve hala keşfedilecek çok şeye sahip. Kullanımı arttıkça, Drupal topluluğunu da arkasına alarak Drupal dijital deneyimlerin omurgası haline gelecektir.

Haberin Kaynağı İçin: https://www.acquia.com/blog/10-important-business-benefits-drupal-8/25/01/2016/3291431

Fill the form now,

and We will send you a report on your site free of charge.

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.