TMMOB Drupal Barındırma, Geliştirme ve Danışmanlık

TMMOB Drupal Barındırma, Geliştirme ve Danışmanlık Hizmeti

Yaklaşık 2,5 yıl önce; bünyesindeki 24 Oda, bu Odalara bağlı 197 şube, 45 İl/İlçe Koordinasyon Kurulu ve 450 bin üyesi ile dünyanın en büyük mühendis, mimar ve şehir plancıları örgütlerinden biri olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)'nin kurumsal web sitesi ekip üyelerimiz tarafından yayına alınmıştı. Şu an kurulum taşımayı, bazı geliştirmeleri, danışmanlık ve Drupal barındırma (hosting) hizmetlerini kapsayan yeni sözleşmemizle TMMOB'ye hizmet vermeye devam ediyoruz.

Drupal Sunucu Taşıma

TMMOB web sitesi sunucusu, gereksiniminden çok daha büyük bir web sunucusu üzerinde çalışmaktaydı. Bu da, hem maliyet oluşturuyordu, hem de neden olduğu kaynak israfından ötürü doğaya zarar veriyordu. Bir planlama ve analiz çalışmasının ardından, TMMOB web sitesinin, gereksinimi olan sunucu belirlendi ve o sunucu TMMOB için özel olarak yapılandırıldı. Daha sonra da, yeni sunucuya göç çalışması tamamlandı ve yayına başlandı.

Drupal Barındırma (Hosting)

Drupal Barındırma işini, TMMOB için üstlendik. Böylece hem performans, hem güvenlik, hem de yedekleme için gereken çalışmalar bizim tarafımızdan gerçekleştiği için, TMMOB bilişim ekibinin yükünü hafifletmiş olduk.

TMMOB web sitesi şu an Drupal altyapısı için ayarlanmış bir bulut sunucusunda daha hızlı ve daha güvenli olarak kullanıcılarıyla buluşuyor.

Drupal Geliştirme ve Danışmanlık

TMMOB bilişim ekibinin yeni isteklerini inceleyip, onların en uygun biçimde yaşama geçirilmesinde danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Bu isteklerin yaşama geçirilmesi için gereken Drupal Geliştirme hizmetlerini de biz veriyoruz. Her geliştirme çalışması, planlama ve analiz çalışmalarından sonra, TMMOB'nin onayı alınarak yapılıyor.

Daha sonra, TMMOB bilişim ekibi, bizimle birlikte yapılan geliştirmeleri test edip onaylayınca, yeni çalışmalar yayına alınıyor.

Yazılım Barındırma, Güncelleme, Yedekleme Örnekleri

İlgili Yazılar

Reference content