Kurumsal Sosyal Ağ

Kurumsal Sosyal Ağ

  • Hayatın her alanında olan sosyal paylaşım alanlarını kurumunuzun kültürüne uygun şekilde kullanmak mı istiyorsunuz? 
  • Kurum içi sosyal etkileşimi artırarak, dijital çağdaki yenilikleri yakalayabilirsiniz.

Bir çoğumuz Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağlara üyeyiz. Bu ağlardan her gün milyonlarca yazı, fotoğraf, düşünce paylaşıyoruz. Özellikle akıllı telefon teknolojisiyle ve yepyeni uygulamalarla bu paylaşımların sayısı ve çeşidi günden güne değişiyor ve artıyor. Evde, okulda, otobüste sürekli bir etkileşim halindeyiz. Neden mi? Cevap çok basit. Çünkü insan sosyal bir varlık. İyiliği veya kötülüğü bir yana sanal alem bugün çok büyük bir sosyal ortam. İşte kurumsal sosyal ağ, hayatın her alanına yayılan bu sanal paylaşımları iş ortamına taşıyan sistemlerdir.

Kurumsal Sosyal Ağ Ne İşe Yarar?

Kurumsal sosyal ağ, aynı kurumda, benzer iş alanlarında ya da etkinliklerinde çalışan kişiler arasındaki çevrimiçi sosyal iletişimi sağlayan, güçlendiren ve kolaylaştıran uygulamalara verilen genel addır. Daha çok kurumsal bir amaca odaklanmış olan bu sosyal ağlar, hem bireylerin, hem de toplulukların, eğitim, çalışma, paylaşma ve işbölümü gerçekleştirme amaçlarına dönük olarak adım atmalarını kolaylaştırıyor. Kurum kültürünü geliştiriyor ve kurumun bileşenlerini yenilikçiliğe yönlendiriyor. E-ticaret, uzaktan öğrenme, haberleşme ve işbölümü çalışmalarında, kurumsal sosyal ağ yazılımları, aynı zamanda kurumun büyümesi ve genişlemesi için katkı sağlıyor.

Kurum içi Facebook gibi Uygulamaya mı İhtiyacınız var?

Sosyal ağların deyince akla önce Facebook veya LinkedIn geliyor. Facebook; arka planında birçok farklı algoritma, program, program parçacığı çalıştırıyor olsa da özü itibariyle kişilerin kendi profillerinin olduğu, kendisinin veya takip ettikllerinin paylaşımlarının aktığı timeline’ının (zaman çizelgesi) bulunduğu, farklı bileşenli özel ve açık grupları yaratılabildiği, bu gruplarda yetki düzeyine göre içerikleri girme, görme, düzenleme, silme, beğenme, içeriklere yorum yapma gibi işlemlerin yapılabildiği bir uygulama.Bunun dışında farklı genel ve özel kanallarda yazışmalar yapılabilen WhatsApp, Slack ve Yammer gibi sosyal ağ kategorisine giren uygulamalar mevcut.

İşte bu özelliklerin tamamının veya bir bölümünün “tamamen kendi kurumunuz için” var olması;

  • kurumunuzun iş yönetim süreçlerini oldukça hızlandırabilmesi,
  • ama bundan da önemlisi kurum içi kaynaşma ve ekip ruhunun artırılması,
  • iş ilişkilerini, kim zaman sıkıcı olan kurumsal ilişki biçimlerinin dışına taşıyarak verimin yükseltilmesi,
  • (kapalı ağ olmasında dolayı) veri güvenliğinin sağlanması

anlamına geliyor.

Binbiriz Kurumsal Sosyal Ağ Geliştirme Hizmeti

Facebook’tan reklamları, tarayıcı bazlı oyunları, hareketlerimiz takip eden ve bilmediğimiz daha pek çok şey yapan algoritmaları çıkarın; geriye kalan ve bizim esas olarak kullandığımız kısımlarının tamamen kendimize özel bir sunucuda güvenlikli olarak ayarlandığını, üyelerinize, yöneticilerinize, gönüllülerinize, paydaşlarınıza açıldığını düşünün...

İşte Binbiriz olarak size özel yukarıdaki özelliklerde kurumsal sosyal ağ geliştirirken, bu ağı kendi intranet, crm, erp sistemlerinize entegre edebiliyor ve daha geniş kapsamlı çözümler sunabiliyoruz. Altyapılarımızda genel olarak Open Social gibi açık kaynak teknolojiler kullanıyor ve geliştirme maliyetini düşürüyoruz. Veri güvenliğini temel alıyor ve verilerinizin sürekliliğini güvence altına alıyoruz.

Kurumsal sosyal ağ veya diğer dijital ihtiyaçlarınız bizimle iletişime geçiniz.

Kurumsal Sosyal Ağ Teklifi Al!

Form

Kurumsal Sosyal Ağ Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content