Özgür Yazılım

Özgür yazılım, kullanıcıya istediği gibi paylaşma, üzerinde çalışma ve ekleme yapma özgürlüğü tanıyan, açık kaynak kodların lisanslanmasıyla mümkün olan lisanstır.

Bu Kategorideki İşlerimiz:
"STK'lar için Nasıl Hibe Alınır?" Etkinliği

"STK'lar için Nasıl Hibe Alınır?" Etkinliğimizi Gerçekleştirdik!

21 Eylül 2017'de Kadıköy Kent Konseyi ile ortak düzenlediğimiz etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Başarı Öyküsü: Drupal E-Ticaret Sitesi

Başarı Öyküsü: Drupal E-Ticaret Sitesi

Drupal e-ticaret sitesi olan bidolubaskı'dan Sinan Erdem ve Ömer Atakoğlu’nun Özgür Web Teknolojileri Günleri'nde yaptıkları sunumu paylaşıyoruz.
Beyoğlu Anadolu Lisesinde liseli öğrencilerle buluştuk.

Yazılımcı Adaylarıyla Drupal Üzerine Konuştuk

Beyoğlu Anadolu Lisesi'nde 20 Ekim Cuma günü yapılan kariyer etkinliğinde Drupal, yazılım sektörü ve yazılım sektöründe kadın olmak üzerine konuştuk.
Özgür Yazılım Vakfı 31 Yaşında

Özgür Yazılım Vakfı 31 Yaşında

3 Ekim 1985'te ABD'nin Massachusetts kentinde, Richard Stallman tarafından kurulan Özgür Yazılım Vakfı (FSF) 31. yaş gününü kutluyor.
2016 İnternet Haftası

2016 İnternet Haftası Kutlu Olsun

23. yılında internet haftası 11 Nisan 2016'dan itibaren tüm Türkiye çapındaki etkinliklerle kutlanıyor. İyi ki doğdun internet
İyi ki doğdun Drupal

Drupal: 15 Yaşında ve Hala Moment Kazanıyor

Drupal'ın yaratıcısı Dries Buytaert 'ın, Drupal'ın 16. doğum günü sebebiyle yazdığı yazısını Türkçeleştirdik. 21 yaşında küçük bir kod parçasıyla başlayan serüven bugün milyonların kullandığı dev bir yazılım olurken, Drupal'ın üzerine yükseldiği açık kaynak ve özgür yazılım felsefesiyle kod…