Çok Dilli Site

İnternetin dünyanın her tarafında yagınca kullanıldığı, dolayısıyla dünyanın her yanıyla sürekli bir iletişim halinde bulunduğu günümüzde farklı dillerde kullanıcıya içerik sağlamak çok önem taşıyor. Bugün ABD'deki bir ürünü kolaylıkla internet üzerinden satın alabildiğimiz gibi, biz de Almanya'ya veya dünyanın herhangi bir yerine bir ürümüzü satabiliyoruz. Birçok üniversite derslerini kamuya açık olarak kendi dilinde veya İngilizce olarak paylaşma ihtiyacı duyuyor. Kurumsal firmalar yeni pazarlara girerken doğal olarak müşterilerine kendi dilleriyle hitabetmek istiyor. Kısaca web dünyasında çok dilli site ihtiyacı sürekli artan bir gerçek.

Drupal Çok Dilli Site

Drupal çok dilli site geliştirmeye oldukça yatkın bir yapıya sahip. Çekirdeğinde hazır gelen çoklu dil desteği ve ek modülleriyle (locale, language switcher vb) hemen her dünya dilini tasarımlara birkaç tıklamayla eklemek mümkün. Diğer taraftan arayüzü otomatik olarak çevirebilme, dil değiştirme bloğu, dile göre sayfa yerleşimlerini değiştirme seçenekleri, sağdan akan dillerin kolay entegrasyonu Drupal'ı avantajlı kılıyor.

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Drupal mı Döver, Yoksa Wordpress mi?

Drupal mı Döver, Yoksa Wordpress mi?

Hangi içerik yönetim sisteminin (CMS) iyi olduğu tartışmaları muhtemelen ilk içerik yönetim sistemlerin ortaya çıkmasıyla birlikte başlıyor.