#celebr8d8

5 yılı aşkın bir süre çalışmaları devam eden ve 3000'den fazla geliştiricinin çalıştığı, 2012 Aralık ayında ilk alfa sürümü çıkan ve 2015 Ekim ayında kullanılabilir sürümü yayınlanan Drupal 8'in kutlama hashtag'i (etiketi) olan #celebr8d8; 'Celebrate Drupal 8' in kısaltışmış hali olarak kullanıldı. Dünya çapında gerçekleştirilen onlarca etkinlikte bir yandan Drupal 8'in doğumu kutlanırken öte yandan tüm kullanıcıların Drupal 8’den beklentileri alındı. Alınan bu görüşler doğrultusunda Drupal 8 geliştirilme süreci devam etti ve şu anki Drupal 8.2.0 versiyonuna yeni özellikler eklendi. 

#celebr8d8 - İyi ki Doğdun Drupal 8 

Binbiriz olarak yaklaşık 10 yıldır takip ettiğimiz Drupal'ın yenilenmesi ve kendisini geliştirme süreci içinde şunu çok rahat söyleyebiliriz ki; her ne kadar kullanılabilir sürümünün çıkışı çok uzun zaman alsa da Drupal 7'den Drupal 8'e geçiş, evvelki versiyon değişikliklerinden çok daha köklü değişiklikler içeriyor, hem geliştirici hem de kullanıcı için daha çok esneklik ve kolaylık sağlıyor. 

Drupal Toplulukları, çeşitli aralıklarla kamplar, online görüşmeler, eğitimler de yapıyor ve bu etkinlikler drupal.org sitesinden duyruluyor. Siz de Drupal Türkiye topluluğunun etkinliklerine katılım gösterebilir yada kolaylıkla dünyanın herhangi bir yerindeki bir online toplantıya da dahil olabilirsiniz. D8'in doğum günü kutlamaları esnasında çekilen görüntülerin tamamına da #celebr8d8 hashtagi üzerinden ulaşılabilirsiniz. 

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Drupal Türkiye Topluluğu Kaynaşma Toplantısı

Drupal Türkiye Topluluğu Kaynaşma Toplantısı Yapıldı

3 Aralık 2016 Cumartesi günü Drupal Türkiye'den bazılarımız bir araya geldik ve topluluğumuzu canlandırma üzerine sohbet ettik.
Drupal Türkiye Topluluğu, Drupal 8 Çıkış Partisi'nde

Drupal 8'in Çıkışı Coşkuyla Karşılandı

19 Kasım 2015'te Drupal 8.0.0'ın yayınlanması, tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de coşkuyla karşılandı.

Drupal 8 Logo

Yayına Drupal 8'le Geçmeye Karar Verdik:)

binbiriz ekibinin gelenekçi kanadı ile yenilikçi kanadı arasındaki çetin çarpışmaların sonucunda, web sitemizi Drupal 8'le yapmaya karar verdik.

Bu sayede Türkiye'nin ilk Drupal 8 sitesini biz yapmış olduk:)

Vurun davula, üfleyin zurnaya!