Yayına Drupal 8'le Geçmeye Karar Verdik
UZtadminqY9NkJhp / 21.07.2016

#celebr8d8

Beş yılı aşkın süre çalışmaları devam eden ve 3 binden fazla geliştiricinin çalıştığı, 2012 yılının Aralık ayında ilk alfa sürümü çıkan ve 2015 yılı Ekim ayında kullanılabilir sürümü yayınlanan Drupal 8'in kutlama hashtag'i (etiket) olan #celebr8d8; 'Celebrate Drupal 8' in kısaltılmış hali olarak kullanıldı. Dünya çapında gerçekleştirilen onlarca etkinlikte bir yandan Drupal 8'in doğumu kutlanırken öte yandan tüm kullanıcıların Drupal 8’den beklentilerine yönelik görüşler alındı. Alınan bu görüşler doğrultusunda Drupal 8 geliştirilme süreci devam etti ve Drupal 8.2.0 versiyonuna yeni özellikler eklendi.

#celebr8d8 - İyi ki Doğdun Drupal 8

Binbiriz olarak yaklaşık 10 yıldır takip ettiğimiz Drupal'in yenilenmesi ve kendisini geliştirme süreci içinde şunu çok rahat söyleyebiliriz ki; her ne kadar kullanılabilir sürümünün çıkışı çok uzun zaman alsa da Drupal 7'den Drupal 8'e geçiş, daha önceki versiyon değişikliklerinden çok daha köklü değişiklikler içeriyor. Drupal 8 hem geliştirici hem de kullanıcı için daha çok esneklik ve kolaylık sağlıyor.

Drupal Toplulukları, çeşitli aralıklarla kamplar, online görüşmeler, eğitimler de yapıyor ve bu etkinlikler drupal.org sitesinden duyuruluyor. Siz de Drupal Türkiye Topluluğu’nun etkinliklerine katılım gösterebilir ya da kolaylıkla dünyanın herhangi bir yerindeki online bir toplantıya dahil olabilirsiniz. D8'in doğum günü kutlamaları sırasında çekilen görüntülerin tamamına #celebr8d8 hashtagi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Drupal Geliştirme Örneklerimiz

İlgili Yazılar

Reference content

Drupal Nedir?

Drupal; web, intranet ve mobil platform uygulamaları geliştirmek için kullanılan bir açık kaynak deneyim yönetimi çatısıdır.

Yazının Devamı