Açık Kaynak

Açık Kaynak Yazılım, özetle yazılımın kaynak kodunun incelenmesi, değiştirilmesi ve yazılımı elinde bulunduran kişinin yazılımı üçüncü kişilere ücretli veya ücretsiz dağıtabilmesini mümkün kılan bir yazılım modelidir. Kodun açık tutuluyor oluşu, doğal bir topluluk oluşmasını ve geliştirmeye açık olmasını sağlar. Drupal da bir açık kaynak yazılımdır.

Açık Kaynak Yazılımın Avantajları

Açık kaynak yazılımların kullanımına ulaşılması özel yazılımlardan daha kolaydır. Geliştirici güvenini yükseltir ve geliştiriciler bu ürün üzerinde daha söz sahibi ve güçlü hisseder. Aynı zamanda açık kaynak yazılım kullanmak pazarlama ve lojistik giderlerini de düşürür, şirket imajı için iyi bir yatırım olur. Açık kaynak geliştirme, daha esnek bir teknoloji ve daha hızlı inovasyon potansiyeli sunar. Binlerce bağımsız programcının testiyle ve oluşan hataları düzeltmesiyle birlikte çok yüksek güvenlik sağlar. 

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Hangi Öğrenme Yönetim Sistemi / LMS  Daha İyi?

Hangi Öğrenme Yönetim Sistemi / LMS Daha İyi?

Hangi Öğrenme Yönetim Sistemi / LMS nerelerde kullanıldığını ve özelliklerini karşılaştırarak en uygun LMS'yi seçiminizi kolaylaştırıyoruz.
Drupal intranet uygulaması

İntranet Uygulaması Olarak Drupal

Drupal’ın yerleşik bulunan kullanıcı yönetimi, ortak çalışma yetenekleri ve doğuştan bir CMS olması, onu doğal bir intranet uygulaması yapıyor.
Herkes için Drupal

Hepimiz için bir kılavuz: Drupal

Bu yazıda anlaşılması zor kavramlardan uzak durulacak; Drupal'in ne olduğu, geçmişi, avantajları ve dezavantajlarının karşılaştırılması yapılacak.
NASA Drupal Kullanarak Daha Fazla Kaynak Tasarrufu Sağladı

NASA Drupal Kullanarak Daha Fazla Kaynak Tasarrufu Sağladı

NASA, ana websitesi ile birlikte 100’den fazla site ve uygulamayı buluta ve Drupal'a taşıyarak milyonlarca dolarlık tasarruf sağladı.
İyi ki doğdun Drupal

Drupal: 15 Yaşında ve Hala Moment Kazanıyor

Drupal'ın yaratıcısı Dries Buytaert 'ın, Drupal'ın 16. doğum günü sebebiyle yazdığı yazısını Türkçeleştirdik. 21 yaşında küçük bir kod parçasıyla başlayan serüven bugün milyonların kullandığı dev bir yazılım olurken, Drupal'ın üzerine yükseldiği açık kaynak ve özgür yazılım felsefesiyle kod…