Online Ödeme Sistemi Entegrasyonu Çözümlerimiz

Online Ödeme Sistemi / Banka Entegrasyonu

  • Web uygulamanızdan ödeme alamıyor musunuz?
  • Sitenizin güvenliği ödeme almanıza uygun mu?
  • Farklı ödeme altyapıları ile sisteminizin entegrasyonunu sağlayamıyor musunuz?

Artık her kurumun bir web sitesi var. Web siteleri genel olarak kurumun dışarı açılan yüzü, firmanın temel pazarlama aracı. Ancak ticaretin e-ticarete kaymasıyla beraber, web siteleri ürün satışlarının doğrudan yapıldığı mecralar haline geldi. Web sitesinden online olarak satış yapabilmek için farklı ödeme altyapıları ile online ödeme sistemi entegrasyonu yapılması gerekiyor. BKM Ekspress, PayPal, PayU, İyzico gibi ödeme platformlarının veya her bankanın teknik altyapıları, API’ları farklıdır. Bu sebeple birden fazla altyapı üzerinden ödeme almak için, her bir platform ve banka için web uygulamanızda farklı geliştirmeler yapılmalıdır. Başka bir deyişle entegrasyonlar altyapıya özeldir ve her bir entegrasyonun maliyeti ayrıdır. Geliştirilecek yazılımda ödemeler; tek seferlik, taksitle, abonelik tarzı düzenli ödeme gibi seçeneklere sahip olabilir. Ödemeler off-site (ödeme tedarikçisinin sayfasına gidilip ödemenin orada yapılması) veya on-site (sitenin kendi içinde ödeme yapılması) ödeme olabilir. Bu özelliklerin geliştirme maliyetleri de farklıdır.

Sitenizden Online Ödeme Almak mı İstiyorsunuz?

Öncelikle belirtelim: İş modeliniz onlarca farklı ürünün online satışına dayanıyorsa burada ihtiyacınız olan yazılım, tamamen bu iş için özelleşmiş bir e-ticaret sitesidir (Bakınız: Binbiriz E-ticaret Platformu). Sisteminizden az sayıda ürünün satışını yapacaksanız, aidat veya bağış toplayacaksanız, web sitenizin diğer ödeme sistemlerine entegre edilmesi en doğru tercihtir. Online ödeme sistemi entegrasyonu geliştirmelerinde en önemli husus güvenliktir. Müşteriniz size güvenerek kredi kartı bilgisini sisteminizle paylaşmıştır. Müşterinize ait hiçbir bilginin ama özellikle kredi kartı bilgilerinin çalınmaması gerekir. Veri güvenliği yalnızca geliştirme sürecinin değil geliştirme sonrası sürecin de konusudur (Sistemin hem geliştirme sürecindeki, hem de geliştirme sonrası güvenliğinin sağlanması için Binbiriz Yazılım Barındırma, Güncelleme ve Yedekleme Hizmeti’ne bakınız).

Binbiriz Online Ödeme Sistemi Entegrasyonu Hizmeti

Her web altyapısı için doğrudan online ödeme sistemi entegrasyonu yapmak doğru olmayabilir. Hacklenmiş bir altyapıda entegrasyon yapılırsa hukuksal sonuçları olan sorunlar yaşanabilir. Bu sebeple Binbiriz olarak genellikle kendi geliştirdiğimiz Drupal, Wordpress, Laravel altyapılarına ödeme sistemi entegrasyonu yapmayı tercih ediyoruz. Geliştirmesi tarafımızdan yapılmayan sistemler için öncelikle Yazılım Güvenlik Testi / Analizi Hizmeti sunuyor ardından entegrasyonlara birlikte karar veriyoruz. Veri güvenliğinizi çok önemsiyoruz ve tüm çalışmalarımızda bunu esas alıyoruz.

Güvenlikli bir online ödeme sistemi entegrasyon süreci için bizimle iletişime geçiniz.

Online Ödeme Sistemi / Banka Entegrasyonu Teklifi Al!

Form

Web Uygulaması Örneklerimiz

Online Ödeme Yöntemleri için!

verilerinizin ve müşteri bilgilerinizin güvenliğinizi önemsiyoruz

İlgili Yazılar

Reference content