E-Learning | E-Öğrenme

Uzaktan eğitim öğrenenlerin zaman ve mekan bağlamında birbirlerinden ve öğrenme kaynaklarından uzak olduğu eğitim modelidir. Uzaktan eğitim, disiplinler arası bir alandır ve öğrenen, öğreten ve öğrenme kaynaklarının birbirinden uzakta olmasından dolayı ortaya çıkan sınırlılığı ortadan kaldırabilmek için farklı teknolojileri kullanır. Dijital ortamda canlı olarak gerçekleştirilebilen veya önceden yüklenen video, soru-cevap, oyun, simülasyon gibi araçlarla eğitimi interaktif bir hale getiren öğrenme yöntemidir. 

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Uzaktan Eğitimin Avantajları

Uzaktan Eğitim Platformlarının Avantajları ve Dezavantajları

Ana eğitim araçlarından biri olmaya aday, uzaktan eğitim/e-öğrenme platformlarının avantaj ve dezavantajlarını inceledik.
Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS)

Hangi Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) Daha İyi?

Öğrenme Yönetim Sistemi'nin (LMS) nerelerde kullanıldığını ve özelliklerini karşılaştırarak en uygun LMS'yi seçiminizi kolaylaştırıyoruz.
Uzaktan Eğitim

Corona Virüs ve Uzaktan Eğitim / E-Learning

Yazımızda, popülerleşen uzaktan eğitim / e-learning platformlarının Corona virüsü ile nasıl bir ihtiyaç haline geldiğine değiniyoruz.
 Uzaktan Eğitim / E-Learning

E-Learning / Uzaktan Eğitim Nedir?

Hayatın her alanında dijitalleşen dünyamızda eğitimin fiziki mekanlara ihtiyaç duymaksızın sürdürülebilmesi kaçınılmazdır.