Corona Virüs

Koronavirüs ya da corona virüs (Latince: Orthocoronavirinae), kuşlarda ve memelilerde hastalıklara sebep olan ve Coronaviridae familyasının iki alt familyasından birini oluşturan virüslerdir. İnsanlarda genellikle ciddi olmayan virüs, nezle vakalarının önemli bir bölümüne yol açmasıyla birlikte, aralarında MERS-CoV, SARS-CoV ve COVID-19 (2019-nCoV)'un bulunduğu bazı nadir koronavirüs çeşitleri ölüm riski bulunduran solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilir.[1] Koronavirüsler ineklerde ve domuzlarda ishal, tavuklarda ise üst solunum yolu hastalıklarına sebep olur.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Koronavir%C3%BCs

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Corona Virüs ve Uzaktan Eğitim / E-Learning

Corona Virüs ve Uzaktan Eğitim / E-Learning

Yazımızda, popülerleşen uzaktan eğitim / e-learning platformlarının Corona virüsü ile nasıl bir ihtiyaç haline geldiğine değiniyoruz.
Hangi Öğrenme Yönetim Sistemi / LMS  Daha İyi?

Hangi Öğrenme Yönetim Sistemi / LMS Daha İyi?

Hangi Öğrenme Yönetim Sistemi / LMS nerelerde kullanıldığını ve özelliklerini karşılaştırarak en uygun LMS'yi seçiminizi kolaylaştırıyoruz.
E-Learning / Uzaktan Eğitim Nedir?

E-Learning / Uzaktan Eğitim Nedir?

Dijitalleşen dünyamızda eğitimin fiziki mekanlara ihtiyaç duymaksızın sürdürülebilmesi kaçınılmazdır. İnteraktif araçlar ile uzaktan eğitim etkin kullanılmaktadır.