Arama Motoru Optimizasyonu

SEO, başka bir deyişle Arama Motoru Optimizasyonu; Google, Yandex, Bing, Duck Duck Go gibi arama motorlarının web sitesinizi daha kolay tarayarak, arama sonuçları listelenirken sitenizin bu listede daha yukarıda bir sırada bulunmasını sağlar. Site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO web sitesinin link, resim, metin, dosya gibi ögelerinin kolay indekslenmesini hedefleyen sitenin önyüz ve arkayüzündeki kod yapısı düzenlemelerdir. Site dışı SEO ise daha çok backlink oluşturulması, sosyal medya paylaşımları, arama motoru reklamlarını ve tanıtımları içeren çalışmalarıdır.

Drupal SEO  

Drupal, diğer içerik yçnetim sistemleriyle karşılaştırıldığında çok daha fazla arama motoru dostudur diyebiliriz. SEO Checklist modülünde belirtilen pathauto, metatag, redirect, microdata gibi birçok ücretsiz Drupal eklentileri sayesinde kolaylıkla SEO uyumlu web siteleri oluşturulabilir. Keza Yoast SEO modülü ile oluşturulan bir içeriğin arama motoru uyumlu olup olmadığı (anahtar kelimelerin çok kullanılıp kullanılmadığı, görsellerin alt etiketlerinin olup olmadığı, metatag yapısının ve başlıkların düzgün oluşturulup oluşturulmadığı gibi) kontrol edilebilir.

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Drupal mı Döver, Yoksa Wordpress mi?

Drupal mı Döver, Yoksa Wordpress mi?

Hangi içerik yönetim sisteminin (CMS) iyi olduğu tartışmaları muhtemelen ilk içerik yönetim sistemlerin ortaya çıkmasıyla birlikte başlıyor.