CRM

CRM (Customer Relationship Management), Türkçesiyle Müşteri İlişkileri Yönetimi programları özetle müşteri bilgilerini kayıt altında tutarak işletme davranışlarını geliştirmeyi hedefleyen programlardır. CRM ile işletmelerin mevcut müşterilerinin iletişim bilgilerini ve müşteri görüşmeleriyle ilgili verileri saklamaları, müşteri ihtiyaçlarını tespit edebilmeleri, buna göre satış stratejisi geliştirebilmeleri sağlanabilmektedir. Satış programı, pazarlama programı, müşteri servisleri programı ve teknik destek programı kısımları müşteri ilişkilerinin temel yapısını oluşturur.

Drupal CRM

Drupal, mevcut CRM programlarının aksine; modüler yapısına uygun olarak yukarıda bahsettiğimiz genel CRM özelliklerinin yanında birçok ihtiyaca dönük özelleştirmeyi kolaylıkla yapabilmektedir. Bir Drupal dağıtımı olan ERPAL de kendisini iş uygulamaları için kullanılan esnek bir platform olarak tanımlamaktadır. Erpal bununla birlikte e-ticaret altyapısına da entegre bir şekilde çalışabilmekte, bu yolla internet satışları üzerinden gelen müşterilerin yönetimi de kolaylaşmaktadır.

Bu Kategorideki İşlerimiz:
Drupal Dijital Pazarlama Platformu

Drupal Kullanarak Dijital Pazarlama Platformu İnşa Etmek

Hedef kitlenin internete kaymasıyla, pazarlamacılar dijital mecralara ağırlık verdiler. Peki, Drupal'i dijital pazarlamada nasıl kullanabiliriz?